Balkanlı Üniversite Öğrencileri Balkan Kültür Evi’nde Buluştu

Bal-Türk'ten Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği görev alanındaki tüm faaliyetleri en iyi bir şekilde icra etme gayreti ile hizmetlerine devam ediyor. Kocaeli’de okuyan yabancı statülü öğrencilerden Balkan Kökenli olanlarla bir kez daha bir araya gelindi. Balkan Kültür Evi’nde ağırlanan öğrencilerle yapılan program sabah kahvaltısı ile başladı.

1497509_665863903465968_786198666_n

Balkanlılar bir arada

Bulgaristan, Yunanistan, Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Sırbistan-Sancak, Karadağ ve hatta Polonya’dan lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri Balkan Kültür Evi’nde bir araya geldi. Programa Balkan Müslümanlarıyla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yunus Torpil, Sekreter Sami Çavuş ile Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Baydemir de katıldı. Bal-Türk’ten Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu’nun yanı sıra Genel Başkan Yardımcıları Doç. Dr. Selçuk Koç ve Erol Meyzin ile Genel sekreter Halit Meriç ev sahipliği yaptı.

balkanli_ogrenciler_balkan_kultur_evinde_bulustu_h273953

Bal-Türk ile ortak çalışma

Kahvaltıdan sonra yapılan istişare toplantılarında, öğrencilerin yapılacak projelerde yer alması, hatta projelerin yönetiminde bulunması, öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimine yönelik ortak çalışmalar yapılması konusunda kararlar alındı.

Ajans BT


İçeriği Paylaş