Balkan Türkleri Gebze’de birlik mesajı verdi

Bal-Türk'ten Haberler Fotoğraflar
İçeriği Paylaş

Genel Başkan Dr. Bayram Çolakkoğlu’na Amerika’dan iade-i ziyaret

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Eylül ayı içerisinde Amerika’da yapılan Balkan Liderler Zirvesine katılmıştı. Ziyaret sırasında Balkan Dernekleri ile de temas kurulmuş çalışmalar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştu.

Amerika Balkan Dernekleri Federasyonu (FEBA) Bulgaristan Masası sorumlusu İbrahim Çalışkan ve BG Social-Learnign Center Başkanı Hüseyin Katzarov  ile Ahmet Strançev Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu’nu makamında ziyaret etti. Amerka’dan gelen misafirler akşam da Bal-Türk Gebze Şubesi’nde düzenlenen programa katıldılar.

Gebze ve Çayırova şubelerinin yeni seçilen yönetimlerinin hazır bulunduğu Gebze programında Bal-Türk Genel Merkezi yeni yönetimleri kutladı. Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu Bal-Türk’ün kurumsallaşma hedefi doğrultusunda katettiği yolu anlattı. Artık STK’ların vizyonunun değiştiğini ifade eden Çolakoğlu, geçen üç yıl içerisinde yapılan yapısal değişimleri, ilkleri ve projelerde elde edilen sonuçları vurguladı. Ocak 2012 de İzmit Seka’daki Balkan Kültür Evi’nin açılacağını ifade eden Çolakoğlu, Balkan Kültür Evi Balkanları ikinci adresi olacak. Bizler hep birlikte Bulgaristan’daki, Balkanlardaki kardeşlerimize, gençliğimize yönelik çalışıyoruz. Gelecek dönem hedefimiz Balkanlardaki gençlerimize yönelik projeleri artırmak, en iyi yatırım gençlere yapılan yatırımdır. Kısır çekişmeler değil, taşın altına elini uzatmak; bu esastır. Konuşmak değil, eyleme geçmek esastır. Önümüzdeki günlerde gençlere yönelik önemli bir projemizi daha uygulamaya sokacağız. Bizden destek bekleyen bir kişinin elini tutabildik mi? Önemli olan bu.”

Daha sonra Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz ve Çayırova Şube başkanı Ergün Çavuş ta birer konuşma yaptı. Yapılan konuşmalarda yeni yönetimler tanıtıldı ve Genel Merkezle birlikte Kocaeli’yi değil, Türkiye’yi aşan projelere imza atıldığını ve bu alanda yeni çalışmaların da başlatıldığı ifade edildi. Ocak ayı içerisinde Şumnu’lu iş adamlarının Çayırova’da ağırlanacağı ve ortak iş, yatırım çalışmalarının yapılacağı belirtildi.

Amerika ve Türkiye arasında köprü

Misafirlerden BG Social-Learnign Center Başkanı Hüseyin Katzarov  da yaptığı konuşmada Bal-Türk’teki birlikteliği takdir ettiğini ifade etti. Katzarov “Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu Amerika’ya geldi bizleri ziyaret etti, bir köprü kurdu; bizler de buraya geldik ve bir köprü daha kurduk. Karşılıklı iki köprü. Değerlerine sahip bir gençlik, tarihine sahip bir gençlik için ortak çalışmak bir zarurettir” dedi.

Gecenin Sürprizi Salif Ağabey

Bal-Türk Körfez Şubesinin yeni yönetiminde yer alan Salih Değirmencioğlu gecenin süprizi idi. Bağlaması ile çalıp söylediği Bulgaristan Türküleri herkesin beğenisini topladı.

Genel Merkez ziyaretçileri

Genel Merkezden Genel Başkan Çolakoğlu’nun yanı sıra Kadın Kolları Başkanı Hatice Korkmaz, Gençlik Kollarından Abidin Karasu ve Ragıp Çavuş, Adnan Metin, Selçuk Koç, Mestan Okan ve Salih Arabacıoğlu da programa katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.