Bal-Türk’ün “Girişimcilik Kursu 2014: Bulgaristan” projesi sona erdi

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile birlikte yürüttüğü “Girişimcilik Kursu 2014: Bulgaristan” projesine ait program tamamlandı ve katılımcılar Bulgaristan’a döndü.

Bulgaristan Türklerine  yönelik uygulanan proje kapsamında katılımcılar girişimcilik, üretim planlama, pazarlama, iş planı oluşturma, finansal planlama gibi dersleri KOSGEB’in Girişimcilik Eğitimlerine uygun olarak gördü. Ayrıca Bulgaristan’dan gelen uzman eğitmen de Bulgaristan Devleti ve AB’nin teşvik ve girişimcilere yönelik ayrıcalıkları konusunda bir günlük eğitim verdi.

Program kapsamında bir gün de İstanbul gezisi düzenleyen katılımcılar. Gala yemeğinin ardından katılım sertifikalarını alarak Bulgaristan’a döndüler. Konu hakkında bilgi veren Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu, “Faydalı bir program oldu. Bulgaristan’daki Türklere, soydaşlarımıza elimizi uzattık. Kendi işini kurabilmeleri, Bulgaristan’da istihdama katkı sağlayabilmeleri amacıyla YTB ile yürüttüğümüz projenin sonuçlarından umutluyuz. Girişimcilik özellikleri yüksek bir katılımcı kitlesi vardı” dedi.

Diğer Balkan Ülkelerine de uygulanabilir

Çolakoğlu, projenin diğer Balkan ülkelerinin de ihtiyacı olan bir alana ait olduğunu söylerken, “niyetimiz yeni yılda benzer projelerin diğer Balkan ülkelerinde de uygulanmasıdır” dedi.

DSC_0088

 


İçeriği Paylaş