Bal-Türk’ten Sofya’daki Kermese Pişmaniye Desteği

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

1 Aralık 2013 tarihinde, Bulgaristan’ın başşehri Sofya’da, Uluslararası Kadınlar Kulübü (IWC) tarafından organize edilen bir kermes yapılacak. Elliden fazla ülkenin katılacağı kermes, Sofya Expo Center’da gerçekleştirilecek. Kermese katılan ülkeler açtıkları standlarında kendilerine ait ürünlerin satışını yapacak ve elde edilen tüm gelirler ise devamlı tedavi gören muhtaç kimselere harcanacak.

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği de TC Filibe Başkonsolosu Sayın Şener Cebeci’nin talebi üzerine bu kermese katkı sağladı. Kocaeli’nin sembol ürünlerinden “pişmaniye”, kermeste satılmak üzere Filibe’ye gönderildi. Filibe Başkonsolosluğu aracı Balkan Kültür Evinde bulunan pişmaniyeler ile İpek Pişmaniyenin Yahya Kaptan’daki tesisinden aldıkları pişmaniyeleri Bulgaristan’a götürdü.

İpek Pişmaniye’nin Sahibi Hemşehrimize Sonsuz Teşekkürler

Konu hakkında bilgi veren Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, “Bulgaristan’da yapılacak ve hasılatı muhtaç hastalara verilecek kermese katkı sağlamaktan dolayı mutluyuz. Bulgaristan’a 750 paket pişmaniye gönderdik. Bunun beş yüz paketini hayırseverlik örneği gösteren hemşehrimiz, İpek Pişmaniye’nin Sahibi Sayın Hüseyin Canıgeniş bağışladı. Diğerlerini de derneğimiz bağışladı. Sınır tanımadan hayır yapabilmek çok önemli başta Hüseyin Bey olmak üzere katkısı olan herkese teşekkürlerimi bir borç biliyorum” dedi.

Bulgaristan’a giden konsolosluk görevlilerini Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Erol Meyzin uğurladı.

Ajans BT

Balkan Kültür Evini de Gezen Konsolosluk Görevleri Burayı Çok Beğendi
Balkan Kültür Evini de Gezen Konsolosluk Görevleri Burayı Çok Beğendi

 

 

 


İçeriği Paylaş