Bal-Türk’ten Bulgaristan Başkonsolosu’na Nezaket Ziyareti

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Dr. Bayram ÇOLAKOĞLU, Genel Başkan Yardımcısı Ayla BOZKURT, Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Ayhan ORHAN ve Sekreter Sevginar KOCAALİ’den oluşan heyet, Bulgaristan’ın İstanbul Başkonsolosu Angel ANGELOV’u makamında ziyaret etti.

Genel Başkan Dr. Bayram ÇOLAKOĞLU konuşması sırasında Bal-Türk’ün amaçları, çalışmaları ve projeleri hakkında Sayın Konsolos’a bilgi verdi. Ayrıca iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirip geliştirmek için Bal-Türk ile aynı amaçlara sahip Bulgaristan’daki kurum ve kuruluşlarla ortak projeler oluşturmayı arzu ettiklerini belirtti.

Başkonsolos Angel ANGELOV ise, Bal-Türk heyetinin kendilerini ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek, en kısa zamanda birlikte çok güzel projeler oluşturulabileceğine olan inancını dile getirdi. Toplantıya Kocaeli Bölgesinden sorumlu Konsolos Petko Bahçevanov da iştirak etti.

Bulgaristan Başkonsolosu Angelov ve Bal-Türk heyeti birlikte yapılabilecek projelerin taslaklarını hazırlamak ve sonra da bu konuda ortak çalışma yapabilirliği tartışmak sözüyle görüşmeyi tamamladılar.

20150127_111512


İçeriği Paylaş