Bal-Türk’te Gelenekselleşen Bir Dağ Yürüyüşü Daha Mutlu Sona Erdi

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi tarafından her yıl en az bir defa düzenlenen ve artık gelenekselleşen “Dağ Yürüyüşlerinin” birisi daha gerçekleştirilmiş oldu.

11136628_10153226301924223_7257206676440907718_n

Serindere’ye Niyet, Tepeköy’e Kısmet

Sabah 08:00’da Balkan Kültür Evi’nde toplanan katılımcılar otobüsle Başiskele İlçesi’nin Serindere yürüyüş parkuruna hareket etti. Serindere’de bir km kadar yürüdükten sonra akan suyun çok güçlü olması ve yolu geçilmez kılması üzerine geri dönüldü. Otobüsle Tepeköy’e giden grup burada yürüyüşüne devam etti. Küçük bir şelalenin olduğu mevkie kadar gidilince burada öğle molası verildi. Ateş yakıldı ve sucuk ekmek yenildi. Çocuklar suya girdi. Buradaki dinlenmenin ardından, yeşilin ve temiz havanın güzelliklerinden istifade eden Bal-Türk Yürüyüş grubu aynı yoldan geri döndü.

Yönetim de Katıldı

Programa Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Koç, Yönetim Kurulu Üyeleri Sevcan Günzit ve Berkant Aydemir ile Bakan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu Genel Sekreter Yardımcısı Minaz Karakuz ile üyeler aileleri ile birlikte katıldı.

 


İçeriği Paylaş