Bal-Türk Karamürsel Şubesi “2. Keşkek Şenliği”ni yaptı

Bal-Türk'ten Haberler Karamürsel
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği genel merkez ve şubeleri ile birlikte Balkanların geleneklerini yaşatmaya devam ediyor. Geçen yıl Bal-Türk Karamürsel Şubesi tarafından ilk defa yapılan “Keşkek Şenliği”nin bu yıl ikincisi de yapıldı. Karamürsel Belediye KÜltür Merkezinde yapılan 2. Keşkek Şenliği’ne ilgi büyüktü. Yaklaşık beş yüz kişinin katıldığı şenliğe Bal-Türk Karamürsel Şube Başkaı Emine Öztürk ve yönetiminin yanı sıra, Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Ramadan Güler ve Yönetim Kurulu Üyesi Berkant Aydemir de aileleriyle birlikte katılım sağladı.

Bal-Türk Genel Merkez ve Şubeleriyle bir Bütündür
Açılı konuşmasını yapan Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu, “Altınova, Subaşı, Tokmak Köyü ve Karamürsel’den bu güzel organizasyonumuza iştirak eden herkese hoş geldiniz diyor, sizleri tebrik ediyorum. 1985 yılında kurulup bir çınar gibi büyüyen derneğimiz genel merkez ve şubeleri ile birlikte bir bütünün parçalarının uyumuyla çalışıyor. Başta Bulgaristan olmak üzer bir taraftan Balkanlardaki soydaşlarımızın yanında yer alıyor, projelerimizle destek oluyoruz. Hem de Türkiye’de geleneklerimizi yaşatmaya, unutulmaya yüz tutmaya başlamış olanları yeniden canlandırmaya devam ediyoruz. Geçen yıl Karamürsel’de ilk defa Keşkek Şenlğini başlattık. Bu yıl hem genel merkezde hem de Karamürsel’de Hıdırellez Bayramını kutladık. İkincisini gerçekleştirdiğimiz bu Keşkek Şenlğini’nin gelenekselleşmesini temenni ediyor. Herkesi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Plaket Takdimi, Çekiliş ve Balkan Ezgileri

Katılımcılar tarafından beğeniyle yenilen “Keşkek”in ardından, derneğin çalışmalarına katkıda bulunanlar için Karamürsel Şube Başkanı Emine Öztürk tarafından hazırlanan plaketler de takdim edildi. Plaket törenin ardından Balkan ezgileri eşliğinde oyunlar oynandı. Gecenin bereketine çekilen kur’alarla çok sayıda katılımcıya birbirinden güzel hediyeler takdim edildi.

10845915_763866877022035_8004856638759312758_n

 


İçeriği Paylaş