Bakan Egemen Bağış Batı Trakya’da

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Atina’da Yunanlı yetkililerle gerçekleştirdiği görüşmeler ve Selanik ziyaretinin ardından Batı Trakya geldi.

Yunanistan ziyareti programını Batı Trakya temasları ile tamamlayacak olan Türkiye Cumhuriyeti AB Bakanı ve Başmüzakerece Egemen Bağış, 8 Ekim Salı akşamı Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı Danışma Kurulu tarafından onuruna verilen akşam yemeğine katıldı. Bakan yemekte azınlığın seçilmiş müftüleri, milletvekilleri, belediye başkanları ve STK başkanları ile bir araya geldi.

Yemeğin ardından T.C. Gümülcine Başkonsolosu İlhan Şener, Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif ve İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete söz alarak konuşma yaptılar. Seçilmiş müftüler yaptıkları konuşmalarda azınlığın sorunlarını ve taleplerini dile getirdiler.

Daha sonra AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış söz alarak Danışma Kurulu üyelerine Atina ziyaretindeki temasları hakkında bilgiler verdi. Türkiye ile Yunanistan arasındaki ilişkilere ve Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın yaşadığı sorunlara da değinen Bakan, konuşmasında Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’na önemli mesajlar verdi.

http://milletgazetesi.gr


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.