ATAKA Davutoğlu’nun Bulgaristan ziyaretini protesto etti

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Aşırı ırkçı Ataka partisi Türkiye Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Bulgaristan’ı iki günlük resmi ziyarette bulunmasını protesto etti.

Irkçı parti lideri Volen Siderov, bu ziyaretin çok tuhaf olduğunu söyledi.

Siderov, “Birinci bu ziyaretin Bulgaristan’ın Milli Bayramı olan 3 Mart Osmanlı’dan kurtuluş bayramı arifesinde yapılması bizim için bir provokasyondur. İkinci, bu ziyaret gizlendi ve bilgi edinmek pek mümkün olmadı. Şu ana kadar hala Davutoğlu’nun ziyaret programı bile belli değil. Üçüncü, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın da Türkiye’nin Dış İşleri Bakanı ile görüşmeyi kabul ettikleri bizim için endişe verici bir durum. Davutoğlu, kendi düzeyindeki Dış İşleri Bakanı ile görüşebilir” diye yorum yaptı.

Siderov, “Biz bu ziyaretten dolayı öfkemizi ve Türkiye’nin Dış İşleri Bakanı’na yönelik isteklerimizi Meclis Başkanı Mihail Mikov izin verirse 17.30’da Davutoğlu ile görüştüğümüzde dile getireceğiz. Biz Meclis Grubu’nun Davutoğlu ile Mikov’un görüşmesinde hazır bulunmasını talep ettik” dedi.

Siderov, “Biz saat 15.00’de artık iyi bilinen, hatırlatıcı “Türkiye, Özür Dile!”, “Türkiye, Bize 10 Milyar Borcun Var!” ve “Türkiye, İş İşlerimize Karışma” yazılı pankartlarla Bakanlar Kurulu binası önünde olacağız” diye konuştu.

Kırcaali Haber


İçeriği Paylaş