Anadolu Üniversitesi Bulgaristan programları için yeni kayıtlar başladı

Haberler
İçeriği Paylaş

Türkiye’nin Eskişehir şehrinde bulunan Anadolu Üniversitesi eğitim teknolojilerini ve öğrenme ortamlarını zamanın ruhuna uygun bir biçimde şekillendiren bir devlet üniversitesidir. Kısa zamanda yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın en büyük üniversiteleri arasında çağdaş, dinamik ve yenilikçi bir üniversite olarak yerini almıştır. Anadolu Üniversitesi ayrıca pek çok ilke imza atmış bir devlet üniversitesidir. Bu ilklerin başında uzaktan eğitim sistemini hayata geçirmenin başarısı gelmektedir. Üniversitenin uzaktan öğretim yapan üç fakültesinin toplam öğrenci sayısı 2 milyonun üzerindedir. Bu sistemin geliştirilmesinde gösterilen başarı, farklı ülkelerde birçok kuruma örnek olmaktadır.

Açıköğretim Sistemi sayesinde Anadolu Üniversitesi Bulgaristan’da da Türkçe bilen herkese yüksek eğitim hizmeti sunmaktadır.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bulgaristan Programlarında eğitim görmek isteyen öğrenci adayları Türkçe ve Genel Yetenek bazlı seçme sınavına katılarak seçtiği bölüme kayıt yapabilir. Seçme sınavı için başvuruda bulunmak isteyen adaylar internet üzerinden https://kayit.anadolu.edu.tr/Giris.aspx adresinden Bulgaristan bayrağını seçerek veya Anadolu Üniversitesi AÖF Filibe irtibat bürosuna gelerek başvuruda bulunabilirler veya yardım alabilirler.

Sınavı başarı ile geçen öğrenci adayları önlisans programları: Dış Ticaret, İlahiyat arasında ve lisans programları: İşletme, İktisat, Sağlık Yönetimi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi, Kamu Yönetimi ve Uluslararası ilişkiler arasında seçim yapabilirler.

Bölümler ve ders içerikleri hakkında detaylı bilgiye https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/yurtdisi-programlari linkinden ulaşabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi AÖF Bulgaristan Programları 2016-2017 Eğitim yılı için seçme sınavı başvuru tarihleri 1 Ağustos – 2 Eylül. Sınav 2 Ekim tarihinde Filibe ve Kırcaali’de düzenlenecektir ve tamamen ücretsizdir.

Dönem harcının sadece 90 euro olduğu bu lider devlet üniversitesinin sunduğu eğitim fırsatlarından gelin sizde yararlanın.

Daha fazla bilgi için:
Tel. ( +359 ) 32 262 232
E-mail: bulgaristan@anadolu.edu.tr
Adres: Filibe / Plovdiv / Hristo Dyukmedzhiev Sok. No:25

Kaynak: Kırcaali Haber


İçeriği Paylaş