Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nda Bulgaristan birinci oldu

Balkanlardan Haberler Ülkemizden Haberler
İçeriği Paylaş

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 26.’sı düzenlenen ‘Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nda 1. olan Bulgaristan, ‘Altın Karagöz’ü kazanırken; Güney Kore 2. ve KKTC de 3.’lük ödüllerinin sahibi oldu.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) koordinasyonunda, ‘51. Uluslararası Bursa Festivali’ kapsamında gerçekleştirilen ‘26. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’, Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda coşkulu bir kapanış töreniyle sona erdi. Yarışmada başarılı performanslarıyla dikkati çeken Bulgaristan ekibi birinciliğe hak kazanarak ‘Altın Karagöz’ ödülünün de sahibi oldu.
Bursa’ya 18 farklı ülkeden gelen halk dansları ekiplerini aynı sahnede buluşturan ‘26. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’, tüm dünyaya dostluk ve barış mesajları gönderdi. Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda 5’er dakikalık final gösterilerini sergileyen 18 gruptan Bulgaristan ekibi birinci ve Güney Kore ekibi ikinci olurken; üçüncülüğü de KKTC ekibi kazandı. Birincilik ödülünü, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç takdim etti.
Yarışmanın birincisi olan Bulgaristan ekibi ‘Altın Karagöz’ ile 5 bin Euro para ödülü, 2. olan Güney Kore ‘Gümüş Karagöz’ ile 3 bin Euro para ödülünü ve KKTC de üçüncülük ödülü olan ‘Bronz Karagöz’ ile 2 bin Euro para ödülünü almanın sevincini yaşadı. Başarının heyecanından gözyaşlarını tutamayan Güney Kore ekibi, kazandığı 3 bin Euro’luk para ödülünü ise Bursa Kore Gazileri Derneği’ne bağışladı.

Zaman Bulgaristan


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.