Almanya’da Müslümanları hedef alan afiş kampanyası ertelendi

Haberler
İçeriği Paylaş

Almanya İçişleri Bakanlığı tarafından gençler arasında köktendinciliğin yayılmasını önlemek için hazırlanan ve çok tartışma yaratan afişlerin kullanımı şimdilik durduruldu.

İçişleri Bakanlığı Almanya’da Müslüman örgütlerin tepkisini toplayan afiş kampanyasının ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu. Açıklamada kararın Federal Emniyet Teşkilatı (BKA) tarafından yapılan güncel risk değerlendirmesi sonucunda alındığı ifade edildi. İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada kampanyanın daha sonra hayata geçirileceği de vurgulandı.

Almanya İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve aralarında başörtülü kadınların da bulunduğu Müslüman gençlerin fotoğraflarının yer aldığı afişlerin üzerinde “Kayıp” yazıyor. Afişlerde, ailelere çağrıda bulunularak, eğer çocuklarında köktendinci eğilimler görüyorlarsa, Federal Göç ve Mülteciler Dairesi’nin konuyla ilgili danışma hattını aramaları isteniyor.

Planlanan girişimi daha önce protesto eden Müslüman dernekleri alınan erteleme kararını olumlu olarak değerlendirdi. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) kararı olumlu bulmakla birlikte kampanyanın tamamen iptal edilmesini istedi. DİTİB daha önce bu girişimin toplum içinde bir yarılmaya neden olacağını açıklamıştı.

(Deutsche Welle Türkçe)


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.