AA’nın yabancı dilde yayınlarına övgü

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

TBMM AB Uyum Komisyonu Üyesi Erdemir, AA’nın 5 dilde yayın yapmasının önemli bir kamu hizmeti olduğunu söyledi.

BURSA

TBMM Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu Üyesi, CHP Bursa Milletvekili Doç. Dr. Aykan Erdemir, Anadolu Ajansı’nın (AA), Arapça, Boşnakça, Rusça ve İngilizce dillerinde de haber yayını yapmasını değerlendirirken, AA’nın son dönemdeki atılımlarının bu alandaki boşluğu doldurmaya katkı yapacağını söyledi.
Erdemir, AA Bursa Bölge Müdürlüğü’nü ziyaretinde, 5 dilde haber yayını yapılmasının önemine işaret etti.
Aykan Erdemir, Türkiye’nin dünyayı daha yakından takip ettiğini, farklı ülke ve kültürleri keşfettikçe yeni imkanların kapısını aralayacağını dile getirdi.
Farklı dillerden ve kültürlerden Türkleri haberdar etmenin çok önemli bir kamu hizmeti olduğunu vurgulayan Erdemir, şunları kaydetti:
”Türkiye, siyaseti, sanayisi, ticareti ve akademisiyle dünyayı artık daha yakından takip ediyor. Bunun da en önemli ayağını öncelikle dünyadan nitelikli, doğru ve güvenilir bilgi edinmek oluşturuyor. Biz biliyoruz ki yalnızca İngilizce konuşan bir dünya yok. Aynı zamanda Arapça, Farsça, İspanyolca, Çince olsun, çok farklı dünyalar var. Ekonominin çok yeni dinamikleri var. Türkiye, bu yeni dünyaları keşfettikçe gerek sanayi ve ticarette, gerek bilim ve sanatta yeni olanakların kapısını aralayacaktır.”

http://www.aa.com.tr


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.