Yalakdere Derneğinin Karamürsel Şubesi açılışında Bal-Türk

Bal-Türk'ten Haberler
Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, kadeş dernek olan, Kocaeli Yalakdere Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Karamürsel Şubesi Açılışına Katıldı
Kocaeli’de 15 yıldan beri  faaliyet gösteren ve  750 üyeye sahip olan Yalakdere Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği  11 Aralık Cumartesi günü saat 13.30’da üyelerine daha iyi hizmet vermek için Karamürsel’de şube açtı.
Yalakdere Derneği Lozan Antlaşmasına istinaden Yunanistan’dan Karamürsel’e gelen mübadilleri temsil ediyor.
Şube açışılışında misafirlere Yalakdere’ye özgü Boşnak böreği,  fasulye, hurmaşitsa tatlısı ikram edildi. Folklor ekibi Yalakdereye has yöresel oyunlar oynadı.
Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu yaptığı konuşmada  Bal-Türk ile Yalakdere derneğinin ortak çalışmalar yapabileceği üzerinde durdu. Balkan derneklerinin ortak yapacakları bazı faaliyetlerle kamuoyu nezdinde daha etkili olunacağı konusuna vurgu yaptı. Yeni Şubenin hayırlı olması dileklerini ileten Çolakoğlu derneğin çalışmalarında başarılar diledi.
Açılışa Eski İzmit Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice, Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başakı Dr. Bayram Çolakoğlu, Ramadan Ferhatoğlu, Abidin Karasu dernek üyeleri, Yalakdere köyünden gelen konuklar ve misafirler katldı.
Abidin Karasu

Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu Kocaeli Yalakdere Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Karamürsel Şubesi Açılışına Katıldı Kocaeli’de 15 yıldan beri  faaliyet gösteren ve  750 üyeye sahip olan Yalakdere Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği  11 Aralık Cumartesi günü saat 13.30’da üyelerine daha iyi hizmet vermek için Karamürsel’de şube açtı.   Yalakdere Derneği Lozan Antlaşmasına istinaden Yunanistan’dan Karamürsel’e gelen mübadilleri temsil ediyor. Şube açışılışında misafirlere Yalakdere’ye özgü Boşnak böreği,  fasulye, hurmaşitsa tatlısı ikram edildi. Folklor ekibi Yalakdereye has yöresel oyunlar oynadı. Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu yaptığı konuşmada  Bal-Türk ile Yalakdere derneğinin ortak çalışmalar yapabileceği üzerinde durdu. Balkan derneklerinin ortak yapacakları bazı faaliyetlerle kamuoyu nezdinde daha etkili olunacağı konusuna vurgu yaptı. Yeni Şubenin hayırlı olması dileklerini ileten Çolakoğlu derneğin çalışmalarında başarılar diledi. Açılışa Eski İzmit Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice, Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başakı Dr. Bayram Çolakoğlu, Ramadan Ferhatoğlu, Abidin Karasu dernek üyeleri, Yalakdere köyünden gelen konuklar ve misafirler katldı. Abidin Karasu

Bir Cevap Yazın