Körfez Belediyesi ve Bulgaristan’ın Vırbitsa Belediyesi kardeş oldu

Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan Şumnu iline bağlı Vırbitsa ilçesi Belediye Başkanı Merdin Bayram, heyeti ile birlikte Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan`ı makamında ziyaret etti. Uzun süre görüşen başkanlar belediye çalışmaları hakkında bilgi alış verişinde bulundu. Başkan Pehlivan ve başkan Bayram, daha sonra Körfez Belediyesi ve Vırbitsa Belediyesi arasında kardeş belediye protokolünü imzaladılar.

MODEL OLACAK 

Konu ile ilgili açıklama yapan  Merdin Bayram, “Bu anlaşmanın sosyal ve kültürel ilişkilerimizde olduğu kadar ekonomik olarak da Varbista`ya yararlar getireceğine inanıyorum. Körfez ile kardeş belediye olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Körfez‘e her geldiğimde değişiyor, bunu fark ediyorum. Belediye binası gerçekten çok güzel olmuş. İlçe hummalı bir çalışma var. Yunus Pehlivanve Körfez Belediyesi bizim için model olacak” diye konuştu.

KARDEŞLİK BAĞI

Körfez`de çok sayıda göçmen vatandaşın yaşadığını belirten Başkan Yunus Pehlivan, “İki ilçe arasında zaten bir kültür birliği var. İlçelerimizin arasında bu anlamda zaten kardeşlik bağları var. Bu kardeşlik anlaşması, iki ülke ve iki şehir insanlarının buluşmasına, ticari ve kültürel işbirliklerinin artırılmasına vesile olacaktır. Hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.