İzmit Batı Trakya Türkleri’nde Bodur, Genel Merkez Yönetiminde

Ülkemizden Haberler

Batı Trakya Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği İzmit Şubesi 2. Başkanı Lütfi Bodur, hafta sonunda İstanbul’da yapılan kongrede Genel Merkez yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Bodur, Genel Merkez yöneticiliği ile birlikte İzmit Şube yönetimindeki görevini birlikte yürütecek.

Batı Trakya Türkleri Genel Merkezi kongresine 288 delegeyle katıldıklarını açıklayan Şube Başkanı Sabri Mutlu, Bodur’a yeni görevinde başarı diledi, destek vereceklerini söyledi. Mutlu, “Derneğimizin Genel Merkez yönetimine daha önceki yıllarda Halim Dedeoğlu girmişti. Şimdi de şube yöneticimiz Lütfü Bodur seçildi. 2 yıl sonra yapılacak kongrede Genel Merkez yönetimine ilimizden 2 kişinin girmesini sağlayacağız” dedi.

İstanbul’da yapılan kongre ve aynı gün dernek yönetici ve üyelerinin katıldığı Panorama ziyaretleri için katkı sağlayan Halil Vehbi Yenice ve Hasan Ayaz’a teşekkür eden Mutlu, sosyal içerikli ve yöresel halk müziği enstrümanları için proje hazırlığı yaptıklarını, eğitim seminerleri başlatacaklarını da söyledi.

Özgür Kocaeli

 

Bir Cevap Yazın