GERB Milletvekil rüşvet almaktan tutuklandı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

İktidardaki GERB partisi milletvekili Dimitır Avramov’un, ‘nüfuzunu kötüye kullanarak’ 50 bin leva rüşvet aldığı gerekçesiyle tutuklandığı bildirildi.

Bulgaristan Başsavcılığı basın merkezinden yapılan açıklamnada, İçişleri Bakanlığına bağlı Organize Suçla Mücadele Şubesinin ekipleri ile Devlet Ulusal Güvenlik Ajansı (DANS) elemanlarının ortaklaşa düzenledikleri özel operasyonla milletvekili Dimitır Avramov’un gözaltına alındığı açıklandı. Yapılan açıklamada, milletvekilinin Avrupa fonlarından kaynak sağlanan bir tarım arazisi için 50 bin levalık rüşvet aldığı, karşılığında da nüfuzunu kullandığı belirtildi.
Nüfuz ticareti yapan Dimitır Avramov’un milletvekili dokunulmazlığı nedeniyle 24 saatliğine tutuklandığı ve Parlamento Başkanı Tsetska Tsaçeva’ya bilgi verildiği kaydedildi. Olayla ilgili soruşturma sürerken yarın Avramov’un milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması bekleniyor.
DİMİTIR AVRAMOV KİMDİR?
İktidardaki Bulgaristan’ın Avrupa Gelişimi için Vatandaşlar (GERB) partisi milletvekili. 1977 yılında Montana kentinde doğdu. Parlamentoya bağlı Tarım ve Ormanlar Komisyonu üyesi. 2009 ile 2011 yılları arasında parlamentoya bağlı Dış Politika ve Savunma Komisyonu üyesiydi.

Nahit Doğu, Sofya


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.