Erdoğan, Bulgaristan’a gidiyor

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan Dışişleri Bakanı Nikolay Mlodenov, Nisan ayı ortalarında yaptığı açıklamada, Bulgaristan ile Türkiye’nin askeri üretim alanı dışında, enerji, ulaştırma ve turizm alanlarında işbirliği yapacağını bildirmişti. Aynı konferansta konuşan Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi İsmail Aramaz ise Başbakan Erdoğan’ın Mayıs ya da Haziran ayında Bulgaristan’a bir ziyaret

ANKARA(ANKA)- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mayıs Cuma günü Bulgaristan’a günü birlik bir çalışma ziyaretinde bulunacak.
Başbakanlık Basın Merkezi’nden yapılan basın akreditasyon açıklamasına göre Başbakan Erdoğan 18 Mayıs Cuma günü Bulgaristan’a günü birlik çalışma ziyareti gerçekleştirecek. Başbakan’ın ziyaretinin birkaç saat ile sınırlı kalacağı bildirildi.
Bulgaristan Dışişleri Bakanı Nikolay Mladenov Nisan ortalarında katıldığı bir konferansta yaptığı açıklamada, ülkesinin Türkiye ile askeri üretim alanında işbirliği yapmaya hazır olduğunu belirtmişti. Ülkesinin Türkiye ile askeri alanda çok başarılı bir işbirliği yapabileceğini kaydetmişti.
Mladenov Türk-Bulgar ilişkilerinin geçtiğimiz dönemde zirve noktasına ulaştığını, iki ülkenin askeri üretim alanının yanı sıra, enerji, ulaştırma, turizmde de işbirliği yapabileceğini kaydetmişti. İki ülke arasında enerji alanında yapılabilecek işbirliğinin, Avrupa’nın enerji kaynaklarının çeşitlenmesi sonucunu doğuracağını kaydeden Mladenov ile aynı konferansta Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi İsmail Aramaz da Bulgaristan’ın altyapı projelerinin iyileştirilmesine yönelik çalışmaların, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilere yeni bir ivme kazandıracağını bildirmişti. Aramaz Başbakan Erdoğan’ın Mayıs ya da Haziran ayında Bulgaristan’a bir ziyaret planladığını sözlerine eklemişti. (ANKA)
(ORH/ZHR)


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.