Batı Trakya Lokali, Halk Eğitim’e bedelsiz verildi

Ülkemizden Haberler
İçeriği Paylaş

Sabri Mutlu’nun başkanlığını yaptığı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesinin istişare toplantısı, önceki akşam MÜSİAD Sosyal Tesislerinde yapıldı. Toplantıya Genel Başkan Av. Burhanettin Hakgüder, Genel Merkez yöneticileri Necmettin Hüseyin, Levent Gür ve Musa Yurt ile derneğin ilimizdeki kanaat önderleri katıldı.

Yemekli olarak gerçekleşen istişare toplantısında Hacı Hızır Mahalle Temsilciliğinin Akşemsettin İlköğretim Okulu’na eğitim yardımı yapacağını açıklayan Dernek Başkanı Sabri Mutlu, Yenişehir Mahallesi Adnan Menderes Bulvarındaki dernek binasının alt katında bulunan lokali, Halk Eğitim Merkezine kurs için bedelsiz tahsis ettiklerini açıkladı. Halk Eğitim Müdürlüğü, bu lokalde dernek üyelerine yabancı dil kursu açacak.

Toplantıya katılan Cihat Uçar, Bahri Şanlı, Halim Dedeoğlu, Ahmet Köse ve Şakir Süloğlu da dernek çalışmalarına katkı sağlayacak önerilerde bulundular, üye sayısının arttırılması gerektiğini belirttiler. Bu arada işlerinin yoğunluğu nedeniyle dernek yönetiminden ayrılan Arif Dinçtürk’e katkıları nedeniyle teşekkür plaketi verildi. Dinçtürk’ün yerine Cemal Hüseyin dernek yönetimine girdi.

Özgür Kocaeli


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.