3 kıta 1 deniz Türkiye’ye yarayacak

Haberler Ülkemizden Haberler
İçeriği Paylaş

Ağırlıklı Balkan ülkelerinden olmak üzere 13 ülke Cumhurbaşkanı 15. kez düzenlenen Avrasya Zirvesi için İzmir’e geliyor.

Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vuyanoviç, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bamir Topi ve Gagavuzya Cumhurbaşkanı Mihail Formuzal, Kosova eski Cumhurbaşkanı Fatmir Sejdiu, Kosova Başbakan Yardımcısı Mimoza Kusari ve Kamu Bakanı Mahir Yağcılar ile Eski Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel ve 9 eski yabancı Cumhurbaşkanı’nın katılacağı İzmir toplantısına birçok bakan ve üst düzey temsilci ile yaklaşık 230 katılımcı yer alacak.

 

 

Bu yıl 15. kez düzenlenecek olan Avrasya Ekonomi Zirvesi “3 Kıta Bir Deniz” temasıyla 12 Nisan 2012 tarihinde Marmara Grubu Vakfı ile işbirliği içerisinde, İzmir’de Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Zirveye TBMM adına İzmir Milletvekili, Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Rifat Sait de katılacak. Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vuyanoviç, Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge İvanov, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bamir Topi ve Gagavuzya Cumhurbaşkanı Mihail Formuzal, Kosova eski Cumhurbaşkanı Fatmir Sejdiu, Kosova Başbakan Yardımcısı Mimoza Kusari ve Kamu Bakanı Mahir Yağcılar ile Eski Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel ve 9 eski yabancı Cumhurbaşkanı’nın katılacağı İzmir toplantısına birçok bakan ve üst düzey temsilci ile yaklaşık 230 katılımcı yer alacak. ‘Üç Kıta Bir Deniz’ temasının işleneceği İzmir oturumunda açlık, yoksulluk ve işsizlik konuları tartışılacak, katılımcılara İzmir ile ilgili bilgi verilecek. Oturum 12 Nisan Perşembe günü Swissotel Grand Efes’de 14.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşecek. İzmirli işadamlarının da davetli olacağı zirve İzmir ve Ege Bölgesi’nin ekonomisi açısından da önem taşıyor. Zirve’nin son gününde İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş yabancı konukların onuruna bir akşam yemeği verecek.

 

Balkan Günlüğü


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.