Türkçe Olimpiyatları Bosna Finali’nde büyük heyecan

Haberler
İçeriği Paylaş

Türkçe Olimpiyatları’nın 9.sunun Bosna-Hersek finali, Sema Eğitim Kurumları’na bağlı ülkedeki 7 Türk okulundan öğrencilerin katılımıyla Saraybosna’da yapıldı.
Ilıca semtindeki Sarayevo Koleji sinema salonunda düzenlenen final yarışmasına, Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçiliği Müsteşarı Emre Karagöl, Sema Eğitim Kurumları Genel Müdürü Fatih Gürsoy, Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Bülent Korucu, Kanal 7 Haber Yayın Daire Başkanı Nazmiye Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu, Türkiye’den gelen çok sayıda gazeteci ve işadamı ile Bosna-Hersekli yetkililer, öğretmenler ve davetliler katıldı. Türkiye ve Bosna-Hersek milli marşlarının okunmasıyla başlayan törende, ülkedeki 7 Türk okulundan elemeleri geçerek finale kalmayı başaran öğrenciler, şiir, şarkı ve özel becerileriyle olimpiyatlarda ülkelerini temsil etmek için ter döktü. Sevincin, hüznün, neşenin ve gözyaşının bir arada yaşandığı final boyunca öğrencilerin Türkçe’ye hakimiyeti, Türkçe’yi çok iyi kullanmaları dikkati çekti. Uluslararası Burç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Padem’in başkanlığında Türkiye’nin Saraybosna Kültür Ataşesi Cengiz Aydın, Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdürü Aida Öztürk ve diğer yetkililerden oluşan jürinin oylamasıyla, Bosna-Hersek’i Türkiye’de yapılacak olimpiyatlarda temsil edecek öğrenciler belirlendi.

Balkan Günlüğü


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.