HÖH, Türkçe eğitimi ile ilgili protesto eylemleri hazırlıyor

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Dün Parlamento’da Eğitim Komisyonu tarafından masaya yatırılan yeni Eğitim Kanunu tasarısında yer alan bir metin HÖH’ün tepkisine yol açtı.

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Başkan Yardımcısı Lütfi Mestan, Anadili Türkçe eğitimi ile ilgili yeni Eğitim Kanunu tasarısına karşı protesto eylemleri düzenleyeceklerindi beyan etti.

Eğitim, Gençlik ve Bilim Bakanlığının (MOMN) hazırladığı kanun tasarısında eğitim süreci sırasında öğrencilerin Anadili ve Koreografi derslerini de okuyabilecekleri yazıyor. Sayın Mestan, Anadili eğitiminin kanunda koreografi ile aynı sırada bulunmasının bir hakaret olduğunu söyleyerek, Anadili eğitiminin zorunlu olmasını ısrar etti.

Lütvi Mestan, milletvekillerin bu teklifi kabul etmediklerini görünce HÖH partisinin yönetimine bunu bildireceğini ve çoğunluğun bu hareketine karşı bir tepki olarak bazı davranışlarda bulunacaklarını ileri sürdü.

Lütvi Mestan, “Bundan böyle bizim bu kanuna karşı düzenleyeceğimiz her türlü protesto eylemlerinden sorumluluğu Eğitim Bakanlığına aittir” dedi.

Kırcaali Haber

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.