Dimitrovgrad’a Türk Yatırımı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Türk Sa-Ba şirketi ve ismi açıklanmayan bir Japon şirketinin toplam 36 Milyon Bulgar Levası tutarında yatırım yapmaları ve neredeyse 4000 kişilik istihdam imkanı yaratmaları bekleniyor.

Bulgaristan’da yabancı yatırımlara ait olan otomotiv yan sanayi fabrikalarının yeni adresi olarak Dimitrovgrad kasabası şekilleniyor. Türk şirketi Sa-Ba, bölgede otomobiller için iç ve dış aydınlatma sistemleri üretmeyi planlıyor. Fabrikanın kurulacağı arazinin satın alımı Ocak ayının sonuna kadar gerçekleşmesi bekleniyor. Bölge için bu gelişme 6 Milyon Bulgar Levası tutarında yatırım ve 300 kişilik istihdam imkanı anlamına geliyor.

Dimitrovgrad Belediye Başkanı İvo Dimov, bölge için daha da büyük bir yatırımın Şubat ayı ortasında açıklanacağını söyledi. Dimov, açıklanması beklenen yatırımın 30 Milyon Bulgar Levası tutarında olduğunu ve 3500 kişilik istihdam imkanı yaratması beklendiğini açıkladı. Yatırımcının ismi henüz açıklanmazken, söz konusu yatırımın Japon Yazaki şirketi tarafından yapılacağı söylentiler arasında.


İçeriği Paylaş