Başkan Yıldırım, Bulgaristan’dan gelen misafirleri uğurladı

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Karamürsel’in Bulgaristan’daki kardeş şehri Zavet Belediye Başkanı ile çalışma arkadaşları ve folklor ekibi 4 Temmuz Karamürsel’in kurtuluş etkinliklerine katıldı. Pazar günü Kocaeli Fuarında da bir gösteri sunan ekip büyük beğeni toplamıştı. Pazartesi günü de Karamürsel’de sahneye çıkan ekip Bulgar folklorcular ve Türk müzik grubundan oluşuyordu. Aynı gün Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Körfez Şubesi Denetim Kurulu Başkanı Hilmi Özdilek ve Körfez Şubesi eski başkanı Ziya Baykara da ekibi ziyaret etti ve etkinliklere katıldı.
Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, 4 Temmuz Karamürsel’in kurtuluş şenliklerinin 90.yıldönümü etkinleri kapsamında ilçeye gelen kardeş belediye Bulgaristan Razgrad ili Zavet ilçesinden gelen misafirleri uğurladı.
Kurtuluş şenlikleri etkinlikleri kapsamında ilçeye gelen ve etkinliklere katılan Zavet Belediye Başkanı Ailin Eker Aktar, Belediye Meclis üyeleri ve halk oyunları ekipleri dört gün boyunca Karamürsel’i gezdi.
Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım etkinlikler boyunca misafir olan ve çeşitli gösterilerde bulunan Zavet Belediyesi halk oyunlarına ve Meclis üyelerine teşekkür ederek Belediye Başkanları Ailin Eker Aktar’a Osmanlı kadırgasının çizimi olan bir tablo, Karamürsel’in tarihini anlatan kitap ve çeşitli hediyelerde bulundu.

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.