Başbakan Yardımcısı Simeon Dyankov Türkiye’de

Balkanlardan Haberler Ülkemizden Haberler
İçeriği Paylaş

Türkiye Enerji Bakanı Taner Yıldız, Bulgaristan Başbakan Yardımcısı Simeon Dyankov’u bakanlığında ağırladı. Türkiye ile Bulgaristan arasında uzun yıllar boyunca iyi bir elektrik ticareti olduğunu anlatan Bakan Dyankov, elektrik konusundaki başarılı çalışmaları doğalgaz alanına da taşımak istediklerini ifade etti.

Doğalgaz akışında dönem dönem sıkıntı yaşandığını, ancak bu durumun vatandaşa yansıtılmadığını ifade eden Taner Yıldız, “Ortalık kar kış ve ulaşımda aksaklıklar oluyor. Deniz seferlerinde aksamalar oluyor. Uçak seferleri iptal ediliyor. Ancak elektrik sıkıntısı yok. Doğalgazı verme ile ilgili bir sıkıntı yok.” şeklinde konuştu.

Bakan Yıldız, ayrıca 1915 olaylarının soykırım olarak kabul etmesinin oylandığı Bulgaristan Parlamentosu’ndan geçmediği için Başbakan Yardımcısı Dyankov’a teşekkür etti. Bu durumun bazı ülkelerin parlamentolarına da örnek teşkil etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Bulgaristan Zaman


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.