Balkan Türkleri’nden piyano resitali

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği program kapsamında piyano resitali gerçekleştiren Doç. Dr. Neşe Grançer Okay, repertuarında Balkan Türkleri tarafından sevilen türkülere de yer verdi 

Emre ARKIN – Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen ‘Göçmen Sanatçılarımızı Tanıyalım’ kapsamında Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği ilk etkinlikte Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Neşe Grançer Okay’ı konuk etti. Davetlilere piyano resitali sunan Okay, performansıyla davetlilerin beğenisini kazandı.

TÜRKÜ DE ÇALDI

Bulgaristan Şumnu doğumlu olan ve piyanoya 6 yaşında Şumnu Müzik Okulu’nda başlayan Okay, piyano virtüözleri P. Vladigerov, V. Stoyanov, D. Draganova, P. Haciev’in eserlerinden örnekler verdiği performansında Balkan Türkleri tarafından sevilen Rumen Kızı, Manastır Türküsü, Gazi Osman Paşa Ve Trakya Havası adlı türküleri de piyanoda seslendirdi.

Program Sonunda Eski Filibe Fotoğrafı

Programın sonunda Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu dernek adına fotoğraf sanatçısı Ahmet Şahin tarafından çekilmiş “Eski Filibe” tablosu hediye edildi. Programa Bal-Türk yönetiminden Genel Başkan Yardımcısı Ayla Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleir İlker Korkmaz, Sevcan Günzit ile Berkant Aydemir de katıldı.

balkantürkleri

20150529_200634_resized

20150529_195949_resized

 


İçeriği Paylaş