Balkan Kültür Evinin İlk Misafirleri

Bal-Türk'ten Haberler Fotoğraflar Haberler
İçeriği Paylaş

1.Gebze Kültür ve Sanat Folklor festivali 19 Haziran’da gösteri yürüyüşü ile başladı. Festivalin ilk gün programı aynı gün verilen sekiz şehidimizden dolayı ertelendi. Festivale yurtiçi ve yurtdışından bir çok ekip katılıyor.
Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Gebze şubesinin de iştirak ettiği festivale, Bal-Türk Gebze’nin davetlisi Kırcaali Koşukavak Folklor ekibi oldu. Bal-Türk Şube yönetiminden Sabiha Aydın ve Senay Altuntaş’ın mihmandarlık yaptığı Koşukavak folklor ekibi Gebze’den sonra İzmit’i ziyaret etti. Tarihi Orhan Camii’nden başlayan gezide Sekapark otelin bir mola verildi. Konukları burada Bal-Türk genel başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu karşıladı. Gölgede serinleyen konuklarla sohbet edildi, Çolakoğlu misafirlere Bal-Türk’ün çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.
Sekapark’tan sonra konuklar Balkan Kültür Evi’ni gezdi. Koşukavak folklor ekibi henüz resmi açılışı yapılmayan Balkan Kültür Evi’nin ilk yurtdışı ziyaretçileri oldu.
Genel başkan Çolakoğlu2nun yanı sıra genel başkan yardımcısı Gülşah Arkut, genel sekreter Halit Meriç, yönetim kurulu üyeleri Selçuk Koç, Nurullah Şen’de konuklarla birlikte sohbet etti.
Çolakoğlu’nun Balkan Kültür Evi hakkında bilgilendirme yapması ve evin gezilmesinden sonra konuklar söyleşi odasında dinlendi. Konuklar evi çok beğenirken, ekip sorumluları da Bal-Türk’e özellikle teşekkür ettiler.
Misafirler Balkan Kültür evinden sonra Sekapark’ı gezmek üzere veda ettiler. 20 Haziran itibarıyla festival normal programına devam edecek.

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.