Bal-Türk Gebze Şubesi’nde Başkan İsmail Yılmaz’la Yola Devam

Bal-Türk'ten Haberler Çayırova Gebze
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Şubelerinin kongreleri sona erdi. Bal-Türk Gebze Şubesi’nin pazar günü saat 10.00’da başlarken, Çayırova Şubesi’nin kongresi de aynı gün 12.00’da yapıldı.

Pazar günü Gebze ve Çayırova Şubelerinin kongrelerine Genel Merkez’den Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Doç. Dr. Selçuk Koç ve Ramadan Güler, Genel Sekreter Halit Meriç, Genel Sekreter Yardımcısı Şükrü Ar ve yönetim kurulu üyesi Ragıp Çavuş da katıldılar.

20141109_114734
Bal-Türk Gebze Şubesi Yeni Yönetim/Denetim Kurlu ve Genel Merkez Temsilcileri

 

Önce Bal-Türk Gebze Şubesinin Kongresi

Sabah saat 10.00’da başlayan Gebze Şube kongresi Şube Başkanı İsmail Yılmazın açılış konuşması ile başladı. Genel Merkez yönetim kurulundan Doç. Dr. Selçuk Koç divan başkanı seçilmesiyle devam eden kongrede, yönetim kurulu faaliyetleri ve bütçe ibra edildikten sonra, yeni yönetim kurulu, denetim kurulu ve genel merkez delegelerinin seçimine geçildi. Seçime mevcut başkan İsmail Yılmazın başkanlığındaki yenilenmiş liste ile girildi.

Temenni ve dilekler bölümünde konuşan Genel Başkan Çolakoğlu, yeni yönetimi tebrik ettikten sonra, “Genel Merkez ve Şubeler arasındaki uyumlu çalışma bu yapının gereğidir. Bizler şubelerimizle birlikte bir vücudun azaları gibi birbirimize destek olarak faaliyetlerimize devam ediyoruz. Geçtiğimiz dönem şubelerimizle geleneksel faaliyetlerimizin yanı sıra Bulgaristan’daki Türk gençliğine yönelik yaptığımız projeleri ön plana çıkarttık. Yeni dönem de de üyelerimiz arası dayanışma faaliyetlerinin yanı sıra uzun vadeli gençlik projelerine devam etmeyi planlıyoruz ” dedi.

20141109_104813

Bal-Türk Gebze Şubesinin Yeni Yönetim ve Denetim Kurulları

Yönetim Kurulu Üyeleri

1. İsmail YILMAZ (Başkan)

5. Elif USLU

6. Nermin FİLİZ

7. Bekir KARAOSMAN

Denetim Kurulu Üyeleri

1. İlyas KURTULDU

2. Leyla OKAN

3. Turan VATANSEVER


İçeriği Paylaş