Bal-Türk Balkanlı Öğrencilerden “Proje Ekibi” Kurdu

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Balkanlara yönelik faaliyetlerine AB projeleri kapsamında da devam ediyor. Bal-Türk’ün Balkan ülkeleri ve Avrupa Birliği ülkelerini kapsayan AB projelerini çalışmak üzere sürdürdüğü çalışmalar, Balkanlı öğrencilerin katılımı ile yeni bir ivme kazandı.

Kocaeli Üniversitesi’nde okuyan çoğunlukla son sınıf veya lisans üstü eğitim alan, Türkiye Burslusu öğrenciler proje çalışmalarında ülkelerinin temsilcisi olarak görev alacaklar. Bal-Türk Yönetiminde projeler konusunda çalışan Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Doç. Dr. Selçuk Koç, Ayla Bozkurt, yönetim kurulu üyeleri Doç. Dr. Ayhan Orhan, Berkant Aydemir ve Sevcan Günzitin yanı sıra Arnavutluk, Bulgaristan, Karadağ, Sırbistan, Hırvatistan ve Kosova’dan gelip Kocaeli’de okuyan öğrenciler yer alıyor.

Amaç Balkanlı Öğrencilere Tecrübe Kazandırmak

Balkan Kültür Evi’nde sürdürülen proje çalışmaları hakkında bilgi veren Genel Başkan Çolakoğlu, “proje çalışmaları kapsamında Balkanlı Öğrencileri de ekibe dahil etmemizdeki temel amaç, anların sosyal ve sivil hayatta tecrübe kazanmasına yardımcı olmaktır. Zira eğitimleri sırasında bu tarz projelerde yer almaları, onların iş hayatına atılmalarına da katkı sağlayacaktır. Gayemiz ülkelerine döndüklerinde burada elde ettikleri birikimi ülkeleri lehine kullanmalarına yardımcı olmaktı. Üstelik her birisi kendi ülkelerini bizden daha iyi tanıdıkları için Bal-Türk’ün Balkan faaliyetlerine de ciddi bir ivme kazandıracaklar” dedi.

image (2)

 

image (3)


İçeriği Paylaş