Bal-Türk 2012’ye merhaba dedi

Haberler STK'lardan Haberler
İçeriği Paylaş

26 Aralık 2011, Pazartesi – 12:10:11

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi, Karamürsel, Çayırova ve Derince Şubesi ile birlikte düzenlediği muhteşem bir gece ile yeni yıla merhaba dedi
Derince Yenikent Mahallesi`nde bulunan Tanyıldız Restoranda düzenlenen gecede dernek üyeleri 2011 yılının stresini atarak 2012 yılına merhaba dedi. Renkli görüntülere sahne olana geceye Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar başta olmak üzere İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Ergin, Körfez Belediye Meclis Üyesi Ziya Baykara ve derneğe katkı sunan çok sayıda iş adamı katıldı. Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolak yaptığı kısa konuşmada öncelikle derneklerine katkı sunan belediye başkanlarına ve iş adamlarına teşekkür etti. Bulgaristan ile Türkiye arasındaki dostluk köprüsünün artması için oluşturulan Sivil Toplum Akademisi`ne bağlı çoğu öğrenci 43 kişiyi 6 gün misafir edeceklerini duyuran Çolakoğlu, hava şartlarının iyi olması durumunda Ocak 2012′de Sekapark`ta bulunan “Balkan Kültür Evi”nin açılacağı müjdesini verdi.
Alemdar`a teşekkür
Derneğe yaptığı katkılarından ötürü teşekkür plaketi verilen Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdaryaptığı kısa konuşmada Bulgaristan`ın Asenovgrad İlçesi ile Derince`nin iki yılı aşkın bir süredir kardeş şehir olduğunu hatırlatarak, iki ülkeye yayılan kültürümüzün gelecek kuşaklara da aktarılması için oluşturulan kardeşlik bağının daim olması için derneğin yoğun bir gayreti olduğunu ifade etti.  Deneğe katkılarından ötürü Adnan Metin, Rıdvan Gedikov, Halil Topaloğlu, Şeniz Kızıldağ ve İlgi Çocuk Evine katkılarından dolayı plaket verilirken İzmit Belediye Başkanı adına Başkan Yardımcısı İbrahim Ergin, Körfez Belediye Başkanı adına da meclis üyesi Ziya Baykara`ya da katkılarından ötürü plaket verildi.
Öğrenciler renk kattı

 


2011 yılında yapılan faaliyetlerle ilgili slayt gösterisinin yapıldığı gecede ‘Maphoytag` Halk oyunları ekibinin sunduğu folklor her kesi coştururken; Osman Paşa Marşı`yla sahneye çıkan sanatçı Fahriye Güney, seslendirdiği Balkan Türküleriyle coşkuyu zirveye taşıdı. Gecede Bulgaristan`dan gelen “Sivil Toplum Akademisi” üyeleri olan çoğu üniversite öğrencisi ve Türk kökenli öğrencilerden oluşan misafir grup, salonda yoğun bir ilgiyle karşılandı. Grup adına kısa bir konuşma yapan Rusçuk Güneş Derneği Başkanı Mecbure Efraimova mutluluklarını dile getirerek “Bulgaristan`dan selam getirdik, bu güzel proje için bizleri Türkiye`ye davet eden Bal-Türk`e ve Genel Başkanımız Bayram Bey`e çok teşekkür ediyorum” dedi.

http://www.sanalbasin.com/git.php?link=http://www.kocaeligazete.com/&id=6001&t=yerel


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.