Körfez Belediye Meclisinde “Bal-Türk’e Arsa Tahsisi” Meclisten Geçti

Bal-Türk'ten Haberler Körfez
İçeriği Paylaş

Geçtiğimiz Cuma günü toplanan Körfez Belediye Meclisi gündeminde yer alan 8 madde görüşüldü.

Belediye Başkanı Yunus PEHLİVAN
Belediye Başkanı Yunus PEHLİVAN

Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’In başkanlığında toplanan Körfez Belediye Meclisinde bir madde vardı ki Balkan Türkleri Camiasını yakından ilgilendiriyordu. Meclisin imar ile ilgili maddeleri görüşüldükten sonra, Körfez Kuzey Mahallesinde Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğine yapılacak arsa tahsisi görüşüldü. Gündemin Bal-Türk ile alakasına binaen çok sayıda Bal-Türk üyesinin izleyici locasını doldurduğu gözlemlendi.

Bal-Türk Körfez Şubesi üyeleri Bal-Türk'e arsa tahsisini desteklemek amacıyla meclisi yakından takip etti.
Bal-Türk Körfez Şubesi üyeleri Bal-Türk’e arsa tahsisini desteklemek amacıyla meclisi yakından takip etti.

Tahsis Çok Önemli

Arsa tahsisi konusu gündeme gelince Körfez Şube Başkanı ve aynı zamanda belediye meclis üyesi olan Ziya Baykara bir konuşma yaptı. Baykara yaptığı konuşmada, ” büyük güçlerin gizli planları sonucu topraklarımızdan sürüldük. Balkan ülkelerinde yaşayan gençler okumak için ülkemize gelmek istiyor. Kültür faaliyetlerimizi yürütmek için bir merkez yapacağız. Balkanlarla irtibatımızı koparmamak ve faaliyetlerimize destek için bu arsanın tahsisi çok önemli” dedi. Tüm meclis üyelerine ve Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’a teşekkür eden Baykara ve Bal-Türk üyeleri oldukça memnundu.

Arsa Nerede?

Tütünçiftlik 95 Evler karşısında halı saha arkasındaki yaklaşık 340 m2‘lik arsanın derneğe tahsisi oy birliği ile kabul edildi. Konu hakkında bilgi veren Körfez Şube Başkanı Baykara, çok hızlı bir şekilde kültür merkezinin yapımına başlanacağını ifade etti.

Ajans BT

meclis_uyeleri

 


İçeriği Paylaş