İzmit’te Balkan Şenliği

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

İzmit Belediyesi sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde gerçekleştirdiği çalışmalara ara vermeden devam ediyor.

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan‘ın büyük destek verdiği bu çalışmaların sonuncusu İzmit Belediyesi ile Balkan Türkleri ve Rumeli Dernekleri işbirliğinde gerçekleştirilecek ve Aralık ayı sonunda İzmit’te Balkan Şenliği yapılacak.

Konuyu büyük bir titizlikle takip eden ve destekleyen İzmit Belediye Başkanı Dr.Nevzat Doğan, çalışmaların son durumu hakkında bilgi almak ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak amacıyla Balkan Türkleri ve Rumeli Dernekleri ile bir araya geldi. Yürüyüş yolunda bulunan bir pastanede gerçekleşen toplantıya İzmit Belediye Meclis Üyesi İbrahim Elgin, Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Acar, Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Abidin Karasu ve Sekreter Sevginar Kocaali, MakedonyaGöçmenleri Dernek Başkanı Fuat Biçici, Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Selahattin Balkan ve yönetim kurulu üyesi Ayşe Alpaslan, Istrancalılar Dernek Başkanı Kamil TerziRumeli Balkan Türkleri Platformu Genel Sekreteri Halil Dokuzlar ve Basın Sözcüsü Süleyman Durak ve dernekleri temsilen kadın ve gençlik kolları üyeleri katıldı.

 

Projenin çalışmalarına ilk başkladıkları günden bu güne büyük bir heyecanla sonucu beklediğini dile getiren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Sivil toplum kuruluşları ile önemli projelere imza attık. Buda onlar bir tanesi. Aralık sonunda bizleri güzel bir şenlik bekliyor. Her şey çok güzel olacak” dedi. Dernek temsilcileri yapılan istişarede İzmit’te yapılacak Balkan Şenliği hakkındaki görüş ve önerilerini sundular, toplantının sonuna gelindiğinde başlangıca göre daha farkı herkesin katkısı olan bir program formatı ortaya çıkması ise, İzmit Belediye Başkanı Doğan’ı sevindiren bir durum oldu ve bunu bizzat ifade ederek dernek temsilcilerine teşekkür etti.

Ajans BT


İçeriği Paylaş