Razgrad İlbaşkanı Ahmetov’un Kocaeli ziyareti

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Hak ve Özgürlükler Hareketi Razgrad İl Başkanı ve aynı zamanda Torlka ilçesi Belediye Başkanı Ahmet Ahmetov heyetiyle birlikte Kocaeli’ye geldi. Kocaeli’nin Kartepe ilçesi ile kardeş olan Torlak ilçesi heyeti Kartepe’de “Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri”ne katılmak üzere davet edilmişti. Bilindiği üzere Razgrad’ın Ezerçe Köyü’nden olan Hergeleci İbrahim’in kabri Kartepe Sarımeşe’de bulunuyor.

Pazar günü güreş organizasyonu ve Bal-Türk’ün geleneksel Balkan Şenliği”ne katılan Ahmetov, Pazartesi günü Türkiye’den ayrılmadan önce Bal-Türk Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Karagöz’ün Sporium’da verdiği kahvaltıya katıldı. Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu’nun da katıldığı kahvaltıda sohbetin yanı sıra yapılabilecek ortak projeler de konuşuldu.

Ayrıca Genel Başkan Çolakoğlu tarafından misafirlere “Dünden Bugüne Pehlivanlarımız” isimli Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yayını hediye edildi. Bu eser içerisinde aynı zamanda yağlı güreşlerin terminolojisi ve oyunları resimleriyle izah ediliyor.

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.