Bulgaristan-Türkiye sınırında trafik yoğunluğu

Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan-Türkiye sınırında trafik yoğunluğu yaşanıyor. Kapitan Andreevo-Kapıkule Sınır Kapısı’ndan geçmek isteyen TIR araçları 5 kilometre kuyruk oluşturdu.

Ağır vasıta sürücüleri, sınırı geçmek için 20 saatten fazla beklediklerini söylediler. Kapitan Andreevo Sınır Kapısı tam kapasite çalışıyor. 10 şerit de küçük araçlar için trafiğe açık. Akşam saatlerinde trafiğin hızlandırılması bekleniyor.

Bulgaristan-Türkiye sınırında bulunan “Kapitan Petko Voyvoda-Ormenion” ve “İvaylovgrad-Kiprinos” sınır kapılarındaki geçişler daha rahat. Bu sebepten dolayı yolculuk yapan vatandaşlar alternatif güzergahlar kullanıp, Bulgaristan’dan Yunanistan’a bu sınır kapılarından geçiş yapabilirler.

Sınır Polisi Genel Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre sınır kapılarında yabancıların giriş-çıkışı normal olarak gerçekleştiriliyor. Kulata-Promahon Sınır Kapısı ve Makas-Nimfeya (Yanıkköy) ve Tuna nehri üzerindeki iki köprüde bulunan sınır kapılarından çıkışlarda otomobillerin trafik akışı hızlandırılmış durumda, fakat geçiş yapmayı bekleyen ağır yük kamyonları yığılmış durumda değil.

 

Kaynak: Kircaali haber


İçeriği Paylaş