Bulgaristan-Türkiye sınırında güvelik önlemleri

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

zx450y250_5233333800003232320001

Paris’teki terör saldırılarının ardından Bulgaristan-Türkiye sınırında güvenlik önlemleri artırıldı. Bulgaristan Sınır Polisi, gümrük kapılarında alınan yoğun güvenlik önlemleri nedeniyle ülkeye giriş yapanların sıkı kontrolden geçirildiğini, bu nedenle giriş ve çıkışlarda bekleme süresinin uzayabileceğini duyurdu.

Fransa’nın başkenti Paris’teki terör saldırılarının ardından Avrupa Birliği’nin (AB) güneydoğu sınırını oluşturan Bulgaristan-Türkiye sınırında güvenlik önlemleri artırıldı.

Bulgaristan-Türkiye sınırında bulunan, Kapıkule’nin karşısındaki Kapitan Andreevo, Hamzabeyli’nin karşısındaki Lesovo ve Dereköy’ün karşısındaki Malko Tırnovo sınır kapılarında güvenlik önlemlerinin üst seviyeye çıkarıldığı bildirildi.
Bulgaristan Sınır Polisi, gümrük kapılarında alınan yoğun güvenlik önlemleri nedeniyle ülkeye giriş yapanların sıkı kontrolden geçirildiğini, bu nedenle giriş ve çıkışlarda bekleme süresinin uzayabileceğini duyurdu.

Bulgaristan İçişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Rumyana Bıçvarova, vatandaşların güvenliği için ülke genelinde önlemler aldıklarını, aynı zamanda da sınırlardaki güvenlik kontrollerinin seviyesini artırdıklarını belirtti.

Bıçvarova, “Sınırları kapatmayacağız ancak sınırımızdan girenlere yönelik kontrollere yüzde 100 devam edeceğiz” dedi.

Öte yandan Başbakan Boyko Borisov, Paris saldırılarını “Avrupa’nın 11 Eylül’ü” olarak adlandırırken, “Sınırlarımızdan geçen on binlerce insan arasında mutlaka hayal kırıklığına uğramış ve kızgın olanlar vardır, bu da potansiyel risktir” dedi.

 

Kaynak: Anadolu AJANSI


İçeriği Paylaş