YAŞAM BEYANNAMELERİ HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

Duyurular
İçeriği Paylaş

Bulgaristan’dan emekli olup, Emekli Maaşlarını Türkiye’den alan vatandaşlarımıza duyuru!
Türkiye ve Bulgaristan Sosyal Güvenlik Bakanlıkları arasındaki mevcut anlaşmaya göre, Bulgaristan’dan emekli olup Emekli Maaşlarını T.C. Ziraat Bankası Şubelerinden alan emeklilerimiz için; senede iki defa olmak üzere, Ocak ve Temmuz aylarında Bulgaristan NOİ Genel Müdürlüğü’ne aylık sahiplerinin sağ olduklarını belirten Yaşam Belgeleri gönderilmektedir.
Bulgaristan’dan emekli olup Emekli Maaşlarını T.C. Ziraat Bankası Şubelerinden almakta olan emeklilerimizin Yaşam Belgelerinin 01-31 Ocak 2021 tarihlerinde muhtarlık onayından sonra Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezine ve Şubelerimize ulaştırmaları halinde; mevcut kimlik kütükleri ile karşılaştırılarak, kontrol ve tasnif işleminden sonra toplu halde özel kurye ile Bulgaristan NOİ Genel Müdürlüğü’ne iletilecektir.
NOT: Yaşam Belgeleri’nde değişiklik yapıldığından, yeni tip belge formları (önlü arkalı 1 sayfa) doldurulmalıdır. Yeni tip belge örnekleri, http://www.noi.bg/…/114-ermdforms/decllive/5600-declbgtr internet adresinden indirilebileceği gibi, derneğimizden de temin edilebilir.
Emeklilerimizin mağdur olmamaları için önemle duyurulur.

İçeriği Paylaş