Romanya Spectrum Okulu’ndan Türk öğrencilere ücretsiz kurs imkanı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Lumina Eğitim Kurumları’na bağlı Spectrum Okulu, Bükreş’teki 8-10 yaş grubu Türk öğrenciler için Cumartesi günleri sabah saat 10.00 ile öğleden sonra 13.00 arasında Türkiye, Türkçe ve kültürümüzle ilgili ücretsiz kurs imkanı sunuyor. Türk öğrencilerin kendi dil, tarih ve ülke kültürünü daha iyi öğrenmeleri amacıyla verilen ilk kurs, 1 Ekim 2011 de başladı.

 

“Kurslarımıza, sadece Spectrum’a giden öğrencilerimiz değil başka okuldan öğrencilerimiz de katılabilir.” bilgisini veren Okul Müdürü Ali Rıza Karagöz, kursların çok faydalı olacağına inandığını belirterek, “Bu kurslar sayesinde  çocuklarımız,  Türkçemizi, tarihimizi ve coğrafyamızı daha iyi öğrenecek.” dedi. Aralık sonuna kadar devam edecek olan kurslar için sadece servis isteyen veliler 150 ley ulaşım ücreti ödeyecek. Kayıt için Spectrum Okulu Müdür Yardımcısı Ebubekir Çınar’dan (0749 199237 – info@spectrum.ro) detaylı bilgi alınabilir. Bükreş Zaman


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.