Mestanlı Zeybekleri Balkan Kültür Evi’ni Ziyaret etti

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Kocaeli / Kartepe Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu ve Başbakanlık Tanıtma Fonu tarafından desteklenen “Unutulmuş Değerler Festivali” kapsamında Bulgaristan’dan da Mestanlı Zeybekler Folklor Ekibi gelmişti. Cumartesi ve pazar günleri Sapanca Seka Kamp’ta düzenlenen festivalde sahne alan Zeybekler performansı ile büyük beğeni topladı.

Balkan Kültür Evi’ne Ziyaret

Pazar günü öğlen son gösterilerini yapan Zeybekler Folklor Ekibi programdan sonra Seka Balkan Kültür Evi’ne gelerek Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetimini de ziyaret ettiler. Zeybeklerin Dernek Başkanı Metin Hasan ve folklor ekibi Bulgaristan yoluna çıkmadan önce kendilerinin bu festivale katılmasını öneren ve davet eden Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu ve yönetimine teşekkür etti. Zeybeklerin festivaldeki performansını da değerlendiren Çolakoğlu, “Zeybekler festivalde sergiledikleri başarılı performans ile hem kalitesini gösterdi, hem de Balkan-Rumeli değerlerini hakkıyla temsil etti. Çocuklarımızı ve ekip liderlerini tebrik ediyorum” dedi.

Zeybekler’in Balkan Kültür Evi programında Bulgaristan’ın tanınmış siyasetçisi, DOST Partisi yöneticilerinden eski milletvekil Ahmet Hüseyin de yer aldı.

Hediyeleşme ve Uğurlama

Balkan Kültür Evi’ne gelen Zeybekler grubundaki tüm çocuklara “Öğretmenin Not Defteri” kitabı hediye edildi. Zeybeklerin Başkanı Metin Hasan da yine Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu’na bir hediye takdim etti.


İçeriği Paylaş