Göç Fotoğrafları ve Hikayeleri Yarışması

Duyurular Faaliyetler Haberler
İçeriği Paylaş

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, vatandaşlarımızın ve soydaşlarımızın geçmişte çekilmiş hatıra fotoğrafları ve hikayelerini içeren “Göç” temalı bir yarışma düzenlemektedir.

Size ve ailenize ait “göç fotoğraflarını” ve bu fotoğraflara ilişkin hatıraları içeren hikayeleri “SANDIKTAKİ FOTOĞRAFLAR” adlı ödüllü yarışmaya yollayabilirsiniz.

Her coğrafyadan göç olgusuna dair hatıralarımızı buluşturuyoruz.

En değerli göç hatıralarınız, YTB aracılığıyla yayınlanarak gelecek nesillere aktarılacak.

Tüm başvurular, başvuru formu doldurulmak ve e-posta, posta aracılığıyla veya elden teslim edilmek suretiyle kabul edilecektir. Fotoğraflar ve katılımcı tarafından sağlanacak bilgiler üzerinden değerlendirme gerçekleştirilecektir.

Başvuruların değerlendirmeye alınması için, katılım formu doldurularak kurumsal@ytb.gov.tr mail adresine fotoğraf ve hikayeler yollanabilir.

Yarışmaya gönderilen uygun formattaki fotoğraf ve hikayeler, Seçici Kurul tarafından değerlendirildikten sonra dereceye girenler ödüllendirilecektir.

Şartnamede yer alan katılım koşullarına uymayan başvurular, değerlendirme dışı bırakılacaktır.

YARIŞMA TAKVİMİ

•             Yarışma Başlangıç Tarihi:                                                         15 Şubat 2019, saat 9.00

•             Son Katılım Tarihi:                                                                     31 Ekim 2019, saat 18.00

•             Seçici Kurul Toplantısı, Ödül Töreni ve Sergi:                      Daha sonra ilan edilecektir. (2019 yılı içerisinde)

 

Katılım Şartları ve  Katılım formuna aşağıda linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.ytb.gov.tr/guncel/goc-fotograflari-ve-hikayeleri-yarismasi-2

 


İçeriği Paylaş