Bursa’dan Filibe’ye uçak seferleri başlayacak

Ülkemizden Haberler
İçeriği Paylaş

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursalılara iç hatlar ve Balkanlar olmak üzere uçak hatları müjdesi verdi. Arınç, “İnşallah Bursa merkezli olmak üzere bütün hatlara uçak seferleri koyacağız.” dedi. Bakan Bülent Arınç, Yenişehir Havaalanı’nın önemine dikkat çekerek şu müjdeyi verdi: “Bursamızın havaalanı burada. Şu anda sadece Ankara bağlantılı iç uçuşlarımız var. Almanya bağlantılı iki uçuşumuz var. İnşallah THY Genel Müdürü ile Yönetim Kurulu Başkanı ile görüşmeler yapmıştım. Küçük gövdeli uçaklar satın alıyorlar. Bunlar 60 kişilik uçaklar. Yurt içerisinde inşallah Bursa merkezli olmak üzere bütün hatlara uçak seferleri koyacağız. Aynı zamanda başta Bulgaristan olmak üzere Balkan ülkelerine de Bursa merkezli inşallah dış hat uçuşlarımızı da en kısa sürede başlatacağız.”

Bülent Arınç, en kısa zamanın ise yıl sonunu bulabileceğini belirterek, “En kısa zamanda derken, sanıyorum bu yılın sonlarına doğru bu gerçekleşmiş olacak. Ama hem büyük gövdeli uçakların inişine elverişli hem de iç hatlarda daha çok sefer yapabilmek için küçük gövdeli uçaklara ihtiyaç var.” dedi.

Cihan


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.