Bulgar Sosyologlar: HÖH’te değişim Doğan’la imkansız

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan’da Türklerin Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi yönetimi, tabanının ezici çoğunluğundan gelen parti içi değişim taleplerine cevap verecek mi? Kırcaali Bugün, bu sorunun cevabını iki Bulgar sosyoloğa sordu.

Yakın gelecekte HÖH’ün içinde önemli ve etkili grupların parçalanması mümkün görünmüyor diyen, sosyolog Tatyana Burucieva, partinin gücünün küçümsenmemesi gerektiğini çünkü Doğan’ın siyasi kariyerinin henüz sallantıda olmadığını belirtiyor. HÖH’ün yaklaşan seçimler için iyi bir şekilde hazırlandığını savunan Burcieva, diğer partilerin birbiriyle kavga ettiklerini, HÖH’un ise tabanına yönelik çalışmalar yürüttüğünü kaydediyor. Burciyeva, ‘parti içinde değişim beklentilerinin Doğan lider olduğu sürece gerçekleşmesi imkansız’, diyor.

Aynı şekilde bir başka sosyolog Aleksandır Marinov da meslektaşı Burcieva’ya katılarak, HÖH’ün sarsıntıdan geçtiüini ve seçmenine karşı değişim için son şansı olduğunu ancak bunun sadece Doğan’ın istifa etmesiyle olabileceğini savunuyor.
Doğan’ın başarılı bir şekilde partiyi yönetemeyeceğini söylemediğini kaydeden Marinov, HÖH’te sözkonusu değişimi isteyen çok iyi eğitimli insanların bulunduğunu vurguluyor.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.