Bu yıl Bulgarca kursuna büyük rağbet var

Bal-Türk'ten Haberler Ülkemizden Haberler Yabancı Dil Kursları
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi tarafından her yıl verilen Bulgarca kursu bu eğitim-öğretim döneminde de başladı. Önceki döneme göre daha büyük bir ilginin olduğu kursta 14 kursiyer Bulgarca öğreniyor.

Üniversite öğrencilerinin de büyük ilgi gösterdiği Bulgarca kursu bölgenin tek kursu olma özelliğini de taşıyor. Öyle ki Yalova’dan kursa gelen kursiyer bile bulunuyor. Bu konuda Balkan dillerinin önemine vurgu yapan Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, “Günümüzde çok dilli hayat bir zaruret haline geldi. İngilizce gibi batı dillerinden en az birisini bilmek artık sıradan bir zaruret oldu. Ancak Bulgarca gibi bir Balkan dilini de buna ilave eden bir artı daha kazanır, üstelik Makedonca, Sırpça, Boşnakça, Hırvatça gibi diller de aynı dil ailesinden olup, bu dilleri bilenler bir birini anlayabiliyor ve iletişim kurabiliyorlar. Bulgarca öğrenmek isteyenlere kapımız açık” dedi.

Bulgarca kursu haftada iki gün, salı ve perşembe günleri saat 19.00’da başlıyor. Bulgarca kursu, İzmit Sekapark Kültür Alanında Balkan Kültür Evi’nde veriliyor. Bulgarca kurs öğretmeni Nadejda Vasileva ise ay zamanda Sakarya Üniversitesi’nde tarih doktorası yapıyor.

IMG-20151008-WA0003 IMG-20151008-WA0004


İçeriği Paylaş