Bal-Türk’ün ilk Başkanı Hüsmen Erdoğan’a vefa ziyareti

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin 1985-1990 yılları arasında başkanlığını yapan ve aynı zamanda Kocaeli’nin eski Vali Yardımcısı da olan Hüsmen Erdoğan’ın evinde vefa dolu bir ziyaret gerçekleşti. Hüsmen Erdoğan Başkanlığı döneminde derneğin “Kamu Yararı” statüsünü elde etmesini sağlamış ve 1989 göçünde gelen göçmenlerin iskan ve işe yerleştirilmesinde büyük hizmetleri bulunmuştu.

Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Gençlik Kolları Başkanı Şükrü Ar, Gençlik Kolları üyelerinden Furkan Sarpken ve Yeliz Günay eski başkanlarını ziyaret etti. Hüsmen Erdoğan’ın İzmit’teki evinde gerçekleşen ziyarette Erodoğan, Eşi ve gelini misafirleri kapıda karşıladı.

Ziyaretten bir hayli memnun kalan ve bunu sözleriyle de defaaten ifade eden Erdoğan Genel Başkan Çolakoğlu’na çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Özellikle İzmit Sekapark’taki Balkan Kültür Evi projesine yönelik takdirlerini ifade eden Erdoğan, “derneği önemli bir atılım içinde görüyorum. Gayret eden herkese teşekkür ederim” dedi. Genel Başkan Çolakoğlu da Balkan Kültür Evinin açılışında “Sizi görmek, açılış kurdelesini sizin kesmenizi arzu ediyoruz” dedi.

Ziyaret sırasında bol bol nostalji de yaşandı. Eskiye yönelik akla takılanlar soruldu, sayın başkan Erdoğan cevap verdi. Eski fotoğraflarda hatıralar canlandı. Ziyaret sonunda, İlk Başkan Erdoğan’a içerisinde Bal-Türk’ün amblemi olan bir saat hediye edildi.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.