Bal-Türk Üyeleri Safranbolu’ya Hayran Kaldı

Bal-Türk'ten Haberler Faaliyetler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yurtiçi kültür programları tüm hızı ile devam ediyor. Bu kapsamda programa katılan Bal-Türk üyeleri Safranbolu’ya yapılan kültür gezisinde de güzel bir hafta sonu geçirme fırsatı yakaladılar.

Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Erol Meyzin ve Yönetim Kurulu üyesi Ramadan Güler’inde katıldığı program cumartesi günü başladı.

IMG_1746

Tarihi Konakta Konaklama ve Nostalji

Cumartesi günü Safranbolu’nun tarihi bir konağına yerleşen üyeler, burada kendilerini tarihe yolculuk yapmış ve yüzyıllar öncesine gelmiş gibi hissettiklerini ifade ettiler.  Safranbolu’da kafileyi Karbük Üniversitesinde okuyan ve Genel Başkan Yardımcısı Erol Meyzin’in kızı Sevgi Meyzin karşıladı. Tarihi dokusunu koruyan şehir, kafile rehberi Furkan Sarpken’in öncülüğünde toplu olarak gezdirildi ve kafile Hıdırlık Tepesi’nde şehri kuşbakışı görme imkanı buldu.

IMG_1852

Pazar Sabahı Bembeyaz Bir Safranbolu

Safranbolu’nun yöresel lezzetlerini tatma imkanı bulan kafile, közde Türk Kahvesini de ihmal etmezken, Pazar sabahına bembeyaz bir kar örtüsünü görerek başladılar. Kent Müzesi ve Türkiye’nin en eski saat kulesini gezen kafile ardından çarşıda hediyelik alışveriş yaptı ve unutulmaz hatıralar ve hoş bir hafta sonunu ve tabi ki tarihi Safranbolu’yu geride bırakarak Kocaeli’ye doğru yola çıktılar.

DSCN5350

Kar yağışı dolayısıyla gidilmesi planlanmış Amasra’ya gitmekten de vazgeçildi.

Ajans BT


İçeriği Paylaş