Bal-Türk’ten Makedonya Göçmenlerine sıcak ziyaret

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş



Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Balkan kökenli sivil toplum kuruluşlarına yönelik başlattığı ziyaretlere devam ediyor. Daha önce Gölcük Trakya İlleri Derneği ile birlikte Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesini ziyaret eden Bal-Türk’ün bu seferki adresi Makedonya Göçmenleri idi.

Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri ve Gençlik Kollarından oluşan heyeti Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı Fuat Biçici ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Sıcak bir sohbet ortamında geçen ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Görüşmelerde sivil toplumun güçlenmesi için yapılması gerekenler konusunda fikir birliğine varılırken, ortak yapılabilecek çalışmalar da ele alındı.

Ziyaret sonunda Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı Fuat Biçici’ye çiçek ve Bayrak hediye etti. Ziyarette Genel Başkan Çolakoğlu’nun yanı sıra Genel Muhasip Şenol Çelik, Genel Sekreter Yardımcısı Fahrettin Erdik, Denetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recep Tarı, Gençlik Koları başkanı Şükrü Ar, Gençlik Kollarından Furkan Sarpken ve Yeliz Mahmutoğlu da yer aldı.

Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı Fuat Biçici, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederken bu ziyaretlerle atılan adımın çok önemli olduğunu ve iade-i ziyarette bulunacaklarını ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.