Bakan Pavlova, Susuz Köyü yolundaki heyelanı inceledi

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bölgesel Kalkınma ve İskan Bakanı Lilyana Pavlova, beraberinde Yeni Pazar Belediye Başkanı Aydın Osman, Yerel Meclis Başkanı Bedriye Gaziömer, Kırcaali Valisi İliya İliev ve Milletvekilleri Şabanali Ahmet ve Tsveta Karayançeva ile Susuz köyüne giden yolda meydana gelen heyelanı yerinde inceledi. Bu yol köy halkının diğer yerleşim yerleriyle bağlantı kurdukları tek yoldur.

DSCF2560

Belediye Başkanı Aydın Osman, Bakan’ı afetzedelere gıda ürünleri ve ilaçlar sağlanması yönünde alınan önlemlerden haberdar etti.

Elektrik teknisyenleri elektrik iletim hattında oluşan arızaları gidermek için çalışmalara devam ediyorlar. Tekrar elektrik sağlanması Bezvodno (Susuz) köyü halkının sorunlarını kısmen hafifletecek.

Yeni Pazar Belediye Başkanı Aydın Osman, Bölgesel Kalkınma ve İskan Bakanı’nın dikkatine yolda diğer ciddi bir sorunu da arz etti. Kökezdere üzerindeki köprünün yıkılma tehlikesi olduğunu paylaşan Belediye Başkanı, Çamdere Barajı’ndan Kırcaali, Mestanlı ve bu ilçelere bağlı köylere su temin edilen ana su boru hattının bu köprünün altından geçtiğine dikkat çekti. Kırcaali Valiliği ve Yeni Pazar Belediyesi’nin köprü temelinin güçlendirilmesine ilişkin ortak projesi olduğu açıklandı.

Kırcaali Haber


İçeriği Paylaş