15.Rumeli Balkan Buluşması İzmit Belediyesi Saatçi Ali Efendi Konağında yapıldı

Haberler
İçeriği Paylaş

Rumeli Balkan Platformunun 15. Buluşması İzmit Belediyesi’ne ait tarihi Saatçi Ali Efendi Konağında yapıldı. İzmit Belediyesi Meclis üyesi İbrahim Elgin’in ev sahipliğindeki buluşmaya Kocaeli Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Adnan Metin, Doğan Aydın, yönetim kurulu üyeleri Doç. Dr. Selçuk Koç ve Mestan Okan, Rumeli Balkan platformunu oluşturan göçmen ve muhacir kökenli İşadamı, bürokrat, akademisyen ve gazeteciler katıldı.

Konuklara Çiğ köftenin ikram edildiği gece de Rumeli Balkan Platformu Koordinatörleri Adnan Metin ve Süleyman Durak yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Rumeli Balkan Platformunun 15 nci buluşmasına katılan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Rumeli ve Balkanların kendisinde özel bir anlamı olduğunun belirterek,‘Geçmişte Ecdat yadigarı bölgeye belediye meclis üyelerimiz, muhtarlarımız ve, imamlarımızla geziler yaptık. Soydaşlarımızın sevgisi ve özlemi bizleri duygulandırdı. Rumeli Balkan Platformu sayesinde aramızdaki bağlar daha da  güçlenecektir” dedi.

Platformun 15 nci toplantısının yapıldığı Saatçi Ali Efendi Konağı, Rumeli ve Balkan müziği esintileriyle inledi.

rb1 rb3 rb4 rb5 rb6 rb8 rb9 rumeli1 rumeli2


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.