Yunan ordusu karıştı

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Ekonomik krizin vurduğu Yunanistan’da ordu da karıştı. Yunanistan Kara Kuvvetleri Komutanı Konstantinos Ziazias istifa etti.

Kara Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada, Ziazias’ın kendisinin ve ordunun ahlak ve itibarını korumak için istifasını sunduğu bildirildi.

Savunma Bakanlığından istifa ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, Yunan Mega televizyonunun haberine göre Ziazias’ın, silahlı kuvvetlere yeni atanacak üst düzey görevliler hakkında Savunma Bakanlığı’nın sunduğu önerilere karşı çıktığından istifa ettiği bildirildi.

İstifanın bugün Başbakan Antonis Samaras başkanlığında toplanan Yunanistan Dış İlişkiler ve Savunma Konseyi toplantısı öncesi olması dikkati çekti.

Konseyin aldığı karara göre istifa eden Ziazias’ın yerine Birinci Ordu Komutanı ve Ordu Müfettişi olarak görev yapan Konsantinos Ginis’in getirildiği duyuruldu.

Ziazias 9 ay önce PASOK’un hükümetten çekilmesinden hemen önce göreve atanmıştı. Yunanistan’da hükümet değişikliklerinin ardından yeni üst düzey ordu yetkilerinin ataması yapılıyor.

Dünya Bülteni 


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.