Türkiye Vatandaşlarının Yanında

Haberler
İçeriği Paylaş

Geçen ay Belçika’nın Ypres kasabası yakınlarında Birinci Dünya Savaşı yıllarından kalan bombanın patlaması sonucu yaralanan Türk işçi Ferdi Arslan’ın annesi YTB Başkanı Doç.Dr. Kudret Bülbül’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

YTB BAŞKANI DOÇ. DR. KUDRET BÜLBÜL: “VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Yaralanan Türk işçi Ferdi Arslan’ın anne ve teyzesi ile bir araya gelen YTB Başkanı Doç.Dr. Kudret Bülbül duruma ilişkin yaptığı açıklamada yaşanan olayın oldukça şaşırtıcı olduğunu belirtti. YTB Başkanı Doç.Dr. Kudret Bülbül: “Sizlere yardımcı olmak bizim görevimizdir. Her konuda yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın yanındayız” diye konuştu.

AYNUR ARSLAN: “NE YAPACAĞIMIZI BİLEMEDİK”

Birinci Dünya Savaşı yıllarından kalan bombanın patlaması sonucu meydana gelen kazada yaralanan Türk işçi Ferdi Arslan’ın annesi Aynur Arslan şunları söyledi: “6 yıldır Belçika’ya gidip çocuklarımı görebilmek için vize talebinde bulundum fakat çeşitli sebepler yüzünden 3 kere talebim reddedildi. Oğlumun patlayan bomba yüzünden yaralandığını duyunca da ne yapacağımı Belçika’ya nasıl gideceğimi bilemedim.

Durumu gazetelere bildirip yardım istemeyi düşünüyordum fakat YTB Uzmanı Alpay Göçürücü bize ulaştı. YTB gibi bir kurumun olduğunu da bu sırada öğrendik. YTB’ye ve kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

YTB UZMANI ALPAY GÖÇÜRÜCÜ: “OLAYI ÖĞRENİR ÖĞRENMEZ AİLEYE ULAŞTIK”

Üzücü olayı öğrenir öğrenmez hemen aileye ulaştıklarını belirten YTB Uzmanı Alpay Göçürücü: “Maalesef bir vatandaşımızın da hayatını kaybettiğini ve Aynur Hanım’ın oğlu Ferdi Arslan’ın da ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını öğrendik. Anvers Başkonsolosluğumuzla irtibata geçtik. Ferdi Arslan’ın annesinin Türkiye’de olduğunu bilmiyorduk. Aynur Hanım’ın kayınpederi bize Aynur Hanım’ın oğlunu bir an önce görmek istediğini söyledi. Biz de Belçika’da federal milletvekili olan Meryem Almacı ile irtibata geçtik. Ayrıca Flaman Parlamentosu milletvekili Veli Yüksel Beyle de görüştük. Onlar da Belçika Dışişleri Bakanlığı yetkilileri ile irtibata geçtiler ve vize için gerekli olan belgeler için Ankara’daki Belçika konsolosuyla irtibata geçtiler. Biz de olayı takip edip aileyle iletişimimizi sürdürdük. Aile İzmir’den geldi ve kısa sürede vizelerini aldılar” dedi.

 

 

 

Kaynak: YTB BASIN MÜŞAVİRLİĞİ


İçeriği Paylaş