Sofya’da bayram namazı sokaklara taştı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan’daki Müslümanlar, Ramazan Bayramı namazı için camilere akın ederken, başkent Sofya’da halk Mimar Sinan’ın eseri camiyi doldurdu.

Sofya’daki Müslümanlar, bayram namazı için şehrin merkezindeki Banya Başı Camii’ni doldurdu. Mimar Sinan’ın eseri caminin onarımda olmasından dolayı cemaat iskele arasında ibadetlerini yerine getirdi. Dışarı taşan cemaat, tekbirlerle bayram namazını eda etti.

CUMHURBAŞKANI PLEVNELİEV: BAYRAMLAR MANEVİ BİRLİK İÇİN BİR FIRSATTIR

Bu arada Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Ramazan Bayramı mesajında ülkedeki tüm Müslümanları kutladı. Müslümanların Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerle kutladığını belirten Cumhurbaşkanı Plevneliev, bayramların sevinç zamanı ve beraberce manevi birliği ve uzlaşmayı aradığımız zamanlar olduğunu belirtti. Bulgaristan Müslümanlarının, herkese kalplerini açarak kendilerine yakışır onurlu ve umutlu bir şekilde bayramı karşılayacaklarına inandığını vurgulayan Plevneliev, “Fakir ve zengin, sağlıklı ve hasta, genç ve yaşlı herkesin ümit adına el ele vermesini temenni eder, beraber inşa etiğimiz ortak evin barış ve huzurlu olması için yaptığımız icraatların başında iyilik ve bağışlamanın yer almasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ve Başmüftü Mustafa Aliş de birer bayram mesajı yayınlayarak Müslüman halkın Ramazan Bayramı’nı kutladı.
CİHAN


İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.